Pondelok 02.10.2023
Dnes má meniny 
Levoslav
°C
31.08.2023 12:35

Most v Lipanoch je v havarijnom stave, čaká ho rekonštrukcia


Snímka zdroj: (tasr).


Most s lávkou pre peších cez Lipiansky potok na Sládkovičovej ulici v Lipanoch je v havarijnom stave. Ako informuje na sociálnej sieti mesto, ide o výsledok posúdenia jeho stavu statikom, ktorý vykonal diagnostiku mosta.


V najbližšom čase preto dôjde k uzatvoreniu lávky a k čiastočnému uzatvoreniu mosta, čo spôsobí zmeny v organizácii dopravy v danom mieste. Samospráva uvádza, že v rámci dopravných obmedzení zachovala možnosť prechodu pre peších v danom úseku. Most je podľa nej len jedným z mnohých mostov na Slovensku, ktoré sú v zlom alebo vo veľmi zlom stave. Takto charakterizovaných je vyše 40 percent všetkých mostov.

"Most prešiel do vlastníctva mesta po vybudovaní obchvatu a jeho stav zodpovedá dedičstvu dlhodobého zanedbávania jeho údržby," skonštatoval primátor mesta Vladimír Jánošík. Ako povedal, momentálne vypracovávajú projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu mosta a výstavbu novej lávky pre peších.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.12.2020
Kaštieľ v Jablonici čaká ďalšia fáza rekonštrukcie
Kaštieľ v Jablonici v okrese Senica čaká ďalšia fáza rekonštrukcie. Spoločnosť Best Deal Slovakia, ktorá kaštieľ postupne rekonštruuje, získala finančné prostriedky z Ministerstva kultúry (MK) SR.
viac
22.06.2021
KSK pre havarijný stav uzavrel most cez rieku Ondava pri obci Sirník
Košický samosprávny kraj (KSK) uzatvoril v pondelok v podvečerných hodinách most nad riekou Ondava pri obci Sirník v okrese Trebišov. Mostom v smere od mesta Veľké Kapušany a obce Oborín neprejdú vozidlá ani chodci. Dôvodom je jeho havarijný stav, informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.
viac
27.01.2023
Na Moste SNP znížili rýchlosť, riešiť budú jeho zlý technický stav
Na Moste SNP v Bratislave znížili pre autá maximálnu povolenú rýchlosť na 50 kilometrov za hodinu (km/h). Potvrdilo to hlavné mesto, ako správca mosta, i polícia.
viac
12.09.2023
Mesto Revúca chce s pomocou dotácie riešiť havarijný stav nájomnej bytovky
Mesto Revúca chce s pomocou dotácie vyriešiť havarijný stav bytovky s nájomnými bytmi na Strmej ulici. Spolufinancovanie projektu, ktorého súčasťou má byť rekonštrukcia strechy objektu, schválili poslanci mesta na štvrtkovom (7. 9.) zasadnutí mestského zastupiteľstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %