Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
28.10.2023 02:05

Nominovať na Učiteľskú osobnosť Slovenska je možné do 5. novembra


Ilustračná snímka (TASR)


Možnosť nominovať inšpiratívnych učiteľov na ocenenie Učiteľská osobnosť Slovenska je do 5. novembra. TASR o tom informovali organizátori s tým, že doteraz prijali takmer 850 nominácií. Do ocenenia sa môžu prihlasovať aj samotní učitelia, a to do 30. novembra.


„Už takmer 850 kolegov, žiakov či rodičov sa rozhodlo poďakovať inšpiratívnym učiteľkám a učiteľom a nominovali ich na ocenenie Učiteľská osobnosť Slovenska. Píšu slová ocenenia, vďaky a obdivu, ktoré sú pre každú učiteľku či učiteľa nesmierne dôležité," uviedla Zuzana Labašová z Komenského inštitútu.

Na jar budúceho roka má byť vybraná finálová desiatka učiteľov. Učiteľská osobnosť Slovenska za rok 2023 bude odhalená na galavečere v máji. Aktuálnym laureátom je učiteľ matematiky, informatiky a slovenského jazyka Rastislav Očenáš zo Sliača. Ocenenie si v minulom ročníku odniesli aj Ivica Dafčíková (Cena verejnosti) a Oľga Bystrianska (Cena zastúpenia Európskej komisie na Slovensku). 

Titul Učiteľská osobnosť Slovenska zastrešuje Centrum environmentálnej a etickej východy Živica a Komenského inštitút. Je licencovanou slovenskou verziou Global Teacher Prize, medzinárodného ocenenia, ktoré spája komunitu inšpiratívnych pedagógov z celého sveta. Na Slovensku sa toto ocenenie odovzdáva piaty rok.   

Autor: (Zdroj: TASR, ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.07.2019
Sme kraj plný významných osobností, pomôžte nám oceniť niekoľko z nich
Už po tretíkrát ocení Trenčianska župa verejnými uznaniami výnimočné osobnosti, ktoré sa svojou snahou a tvrdou prácou dennodenne podieľajú na šírení dobrého mena Trenčianskeho kraja doma i v zahraničí. Nominácie na laureátov ocenení sú aj tento rok v rukách širokej verejnosti.
viac
06.06.2020
Piešťany si 75 rokov od získania štatútu mesta pripomenú aj udelením ocenení
Už len tri dni majú Piešťanci na to, aby na tamojší mestský úrad zaslali svoje návrhy na tohtoročné udelenie ocenení významným osobnostiam, ktoré sa ponesie v duchu 75. výročia získania štatútu mesta.
viac
09.02.2021
ÚMS žiada ministra školstva o jednotný termín jarných prázdnin
Členské mestá Únie miest Slovenska (ÚMS) žiadajú ministra školstva SR, aby sa, vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu, pokúsil zjednotiť termín konania jarných prázdnin pre deti, a to pre všetky kraje, na spoločný termín od budúceho pondelka 15. 2. 2021.
viac
24.01.2022
Komunálne a regionálne voľby by sa mohli konať 29. októbra
Komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú na jeseň konať prvýkrát v jeden termín. Podľa lehôt, ktoré stanovuje zákon, by sa mali konať 29. októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %