Piatok 24.05.2024
Dnes má meniny 
Ela
°C
21.08.2023 11:40

Obec obnovuje školskú jedáleň, investícia je vyše 160 000 eur


Ilustračná snímka.


Obec Kriváň v Detvianskom okrese v súčasnosti kompletne obnovuje školskú jedáleň s kuchyňou svojej základnej školy. Priestor z hygienických dôvodov nanovo rekonštruujú. Povedal to starosta Imrich Paľko s tým, že celková investícia je vyše 160 000 eur.


Ako ďalej uviedol, stavebné práce zahŕňajú novú kanalizáciu, elektrinu, kúrenie, obklady i podlahy. Pribudnúť má aj nové zariadenie. Práce sú podľa jeho slov počas celých letných prázdnin, stihnúť by ich chceli do začiatku školského roka. "Ak sa to však nepodarí, prvé dva týždne budú mať žiaci suchú stravu. Nemal by to byť žiadny veľký problém," objasnil starosta. Dôvodom je podlaha, ktorú keď vylejú, potrebuje určitý čas a zrieť. Informoval, že investíciu hradí obec zo svojho rozpočtu.

V Kriváni je tiež v pláne obnova a modernizácia kultúrneho strediska. Rekonštrukciou priestorov kinosály chcú vytvoriť vhodné podmienky pre účinkujúcich a návštevníkov spoločenských podujatí v Kriváni. Na projekt získala samospráva sumu 180 000 z eurofondov.

Starosta poznamenal, že pre zvýšenie cien energií prišli samospráve vyššie faktúry za minulý rok. "V novom roku sa nám však podarilo uzavrieť s plynármi novú zmluvu. Samozrejme, že už nie je taká, ako bola predtým," spomenul s tým, že ceny sú desaťnásobné. Pre príspevok 200 eur na dieťa, ktoré presadila v minulosti vláda, prišla obec podľa Paľka tento rok o 140 00 eur. "Vlani to bolo o 40 000 a sú to čísla, ktoré nie sú nahraditeľné. Miestne dane za pozemky sme síce zvýšili, nie je to však dostatok na to, aby nám to nahradilo," ukončil.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.09.2022
Obec má nový vodovod, prostriedky na obnovu školy však zatiaľ nemá
V Utekáči v okrese Poltár vymenili staré vodovodné potrubie za nové. Investícia, ktorá sa realizovala od apríla 2021, stála 432 864 eur. Informoval o tom starosta Miroslav Barutiak.
viac
15.11.2022
K obnove škôlky pomohli nórske granty, deti sa do nej vrátia v decembri
Breznianska samospráva finišuje s poslednými úpravami na obnove materskej školy (MŠ) na Ulici Boženy Němcovej. Na renováciu, zameranú najmä na zvýšenie energetickej účinnosti budovy, získala finančné zdroje z nórskych grantov.
viac
12.01.2023
Obec pracuje na projekte energetickej obnovy 70-ročnej školy
Projekt energetickej rekonštrukcie približne 70 rokov starej základnej školy pripravuje tento rok obec Litava v okrese Krupina. O finančnú podporu vo výške približne 350 000 eur chce samospráva žiadať z plánu obnovy.
viac
15.08.2023
Stavba športovej haly sa odkladá, obnoviť chcú areál školy
Plán vybudovať novú multifunkčnú športovú halu v Žarnovici sa zatiaľ odkladá.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %