Utorok 18.02.2020
Dnes má meniny 
Jaromír
°C
04.05.2019 04:50

Veľký Grob láka svojím pokojom i aktívnymi obyvateľmi


Hlavná ulica v obci Veľký Grob (okres Galanta). FOTO TASR - Lukáš Grinaj


Veľký Grob je hraničnou obcou Trnavského samosprávneho kraja, patrí do okresu Galanta, ale bližšie, okolo osem kilometrov to má k Sencu a zároveň leží zhruba v polovici cesty medzi hlavným mestom a Trnavou. To ho robí príťažlivým, a tak sa obec za osem rokov rozrástla o 200 ľudí na dnešných 1400.


K najnovším prírastkom vo Veľkom Grobe, ktorých úlohou je skvalitniť život obyvateľom, je novopostavená predajňa potravín. Otvorili ju iba prednedávnom. Úplne najčerstvejším je nové detské ihrisko, ktoré vyrástlo pri kultúrnom dome a kolaudovať ho budú 8. mája. Len prednedávnom okrem toho pribudol kamerový systém a urobila sa jedna časť kanalizačného systému. Obec na všetko toto získala prostriedky z grantovej schémy. Bola pripravená a čakala na vyhlásenie výziev.       

Na spoločenskom živote obce sa podieľajú viaceré organizácie a občianske združenia, pri organizovaní podujatí sa striedajú B-team, vinári, hasiči, poľovníci, Slovenský Červený kríž, Búda Team a Human Motors a obecný úrad.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.05.2016
V obci spustili petíciu za odvolanie starostu
V obci Chorvátsky Grob dnes štartuje petícia za vyhlásenie miestneho referenda o odvolaní starostu Radovana Benčíka.
viac
25.11.2018
Manažment Čertižnianskych lúk má prispieť k obnove biotopov
Manažmentové opatrenia realizované na jeseň tohto roka v prírodnej rezervácii Čertižnianske lúky v okrese Medzilaborce majú prispieť k regenerácii biotopov s výskytom iskerníka veľkého. Ten indikuje prítomnosť rašelinných biotopov, tiež podmáčaných a slatinných lúk.
viac
13.07.2019
Najmenšia obec na Záhorí Koválovec už nechce byť najmenšou
Obec Koválovec v okrese Skalica je najmenšou obcou na Záhorí, aktuálne má 153 obyvateľov. Je to síce najvyššie číslo v tomto tisícročí, ale obec má v pláne aj naďalej zvyšovať počet obyvateľov.
viac
29.07.2019
Obec sa hrdí historicky prvou Miss hasička Československa
Napriek veľkej konkurencii v podobe športových, kultúrnych a spoločenských podujatí v neďalekom Trenčíne organizujú v Chocholnej - Velčiciach každoročne množstvo vlastných akcií. Pripravuje ich obec, miestne záujmové združenia a súkromné osoby za výdatnej pomoci miestnych nadšencov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %