Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
23.06.2022 11:40

V piatok sa začína jubilejný 30. ročník Vrábeľského jarmoku


Snímka zdroj: (folklorfest.sk).


Mesto Vráble otvorí v piatok 24. júna jubilejný 30. ročník tradičného Vrábeľského jarmoku. Bohatý sprievodný program vrátane hudobných vystúpení prvýkrát spestrí farmársko-remeselná ulička.


Stánky s tradičnými remeselníckymi výrobkami budú lemovať Krátku ulicu, informovala predsedníčka Mládežníckeho parlamentu Vráble a mestská poslankyňa Dagmar Tóthová Skačanová.

Prvý deň jarmoku sú pripravené vystúpenia kapiel Briezka, Spodorecha, BackSpace, Kabát Revival. Hlavnou hviezdou večera bude kapela Polemic. Sobotné predpoludnie bude patriť folklóru. Predstavia sa miestne súbory Vrábľanka, Kordon a Konvalinka. Pre najmenších je pripravené divadelné predstavenie Danka a Janka, vystúpia aj tanečné skupiny Embady a N Dance Company. V sobotu popoludní vystúpia deti z Maňanskej muzičky a podvečer zaplní kapela Januárové prekvapenie s headlinerom, folkovým zoskupením Hrdza.

Hudobný program doplnia aktivity pre deti - maľovanie na tvár, workshopy a súťaže, kolotoče. Návštevníci si budú môcť vychutnať jarmočné dobroty vo viacerých gastrostánkoch, ktoré ponúknu rôzne druhy typických, ale aj moderných 'street food' pochúťok.

Súčasťou jarmoku je otvorenie výstavy z histórie mesta Cisárska pevnosť Werebel. Počas jarmočných dní bude prístupná v Stoličnom dome v piatok od 13.00 do 19.00 h a v sobotu od 10.00 do 19.00 h. Výstava prevedie návštevníkov históriou dnes už neexistujúcej pevnosti Vráble, ktorú vybudovali uhorský palatín Stanislav Turzo a gróf Mikuláš Esterházi v roku 1625. Bola súčasťou obrannej línie na turecko-uhorskom pohraničí. Návštevníci uvidia historické originály zbraní, kópie dôležitých listín aj modely vojenskej pevnosti. Výstava potrvá do 23. septembra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2016
Na 45. ročníku Bardejovského jarmoku predstavia krajčírsky cech
Otvorením okresnej výstavy ovocia a zeleniny záhradkárov sa vo štvrtok 25. augusta predpoludním začne 45. ročník novodobého Bardejovského jarmoku na Radničnom námestí v Bardejove.
viac
12.12.2017
Vianočné obdobie na Orave spríjemní rozmanitý program
Tak ako každý rok, aj tento podčiarkne vianočnú atmosféru na Orave séria podujatí Oravského kultúrneho strediska, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
27.04.2022
Centrum mesta v závere týždňa ožije 20. jarným jarmokom
Centrum mesta Michalovce a priľahlé ulice po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu ožijú v závere týždňa (29. a 30. 4.) 20. ročníkom Jarných trhov. Na nedeľu 1. mája pripravila samospráva aj sprievodné podujatia. Informovala o tom Marcela Andréová z mestského úradu.
viac
07.06.2022
Výstavisko Expo Center Trenčín pozýva na výstavu AQUA
Výstavisko Expo Center Trenčín organizuje vo svojom areáli v dňoch 14.  –  15. 6. 2022 už 23. ročník medzinárodnej špecializovanej výstavy vodného hospodárstva, hydroenergetiky, ochrany životného prostredia, odpadového hospodárstva a rozvoja miest a obcí AQUA.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %