Nedeľa 18.04.2021
Dnes má meniny 
Valér
°C
07.04.2021 04:05

V Trenčianskych Tepliciach bude umiestnené SRDCE VĎAKY pre zdravotníkov 1. línie


Snímka zdroj: (MsÚ).


Po Budapešti, Paríži, Villach a Bordeaux, zavíta Srdce vďaky aj do kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice. Veľké červené svietiace srdce má vyjadrovať vďaku, nádej, radosť, ale predovšetkým solidaritu a podporu všetkým, ktorí sa už takmer rok zúčastňujú v boji proti celosvetovej pandémii Covid-19.


„Rozhodli sme sa pripojiť k celosvetovej iniciatíve, vďaka ktorej po svete koluje 30 veľkých červených sŕdc, ktoré nám majú pripomínať naše hodnoty. Som veľmi rada, že Srdce vďaky bude niekoľko dní aj v našom meste ako symbol vďaky, nádeje a spolupatričnosti v náročných časoch, ktoré už rok všetci prežívame,“ vysvetľuje primátorka Trenčianskych Teplíc Zuzana Frajková Ďurmeková.

V snahe preukázať podporu všetkým, ktorí sa zúčastňujú v boji proti Covid-19, ide o prejav vďaky a nádeje v skoré ukončenie pandémie. Momentálne sa putovné srdcia nachádzajú v Maďarsku, v Rakúsku, v Mexiku, vo Veľkej Británii, v Česku, vo Francúzku a na Slovensku.

Na Slovensku, po Senici, Skalici, Trebišove, Bratislave a Michalovciach sa srdce na niekoľko dní premiestni aj na Kúpeľné námestie v Trenčianskych Tepliciach.

Umiestnenie srdca v našom meste je prejavom spolupatričnosti s lekármi, zdravotnými sestrami, zdravotníkmi a záchranármi.

 

Autor: (Barbora ZAJAČKOVÁ, MsÚ Trenčianske Teplice)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.09.2016
Mesto distribuuje kompostéry na biologicky rozložiteľný odpad
Úspora výdavkov na skládkovanie komunálneho odpadu je hlavným cieľom umiestňovania kompostérov do domácností v Trenčianskych Tepliciach. Samospráva začala s ich distribúciou tento mesiac, do konca októbra ich rozdajú asi stovku.
viac
06.03.2017
Zhasnite svetlá a podporte myšlienku ochrany našej planéty
Myslíte si, že klimatická zmena je témou pre budúce generácie? Že ide o výhradne environmentálny problém týkajúci sa iných častí sveta, ale nie Slovenska? Že zodpovednosť za jeho riešenie je v rukách vlád a nie v rukách jednotlivcov?
viac
27.11.2020
Potrebujeme naštartovať agentúru na podporu cestovného ruchu
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger požiadal predsedu vlády o prijatie opatrení, vďaka ktorým bude mať Slovensko vlastnú národnú organizáciu cestovného ruchu.
viac
22.01.2021
Z programu cezhraničnej spolupráce smerujú na východ SR 3 milióny eur
Podpora kultúry, vedeckej spolupráce v oblasti životného prostredia či výstavba cyklotrás. Práve na takéto projekty budú smerovať 3 milióny eur cez Nástroj európskeho susedstva medzi Maďarskom, Slovenskom, Rumunskom a Ukrajinou (ENI CBC HU-SK-RO-UA).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %