Streda 21.10.2020
Dnes má meniny 
Uršuľa
°C
09.10.2020 03:25

Budovy medzi riekou a železnicou asanujú, postavia tu predajňu


Liptovský Hrádok.


Po vyše dvojročných prípravách sa v meste Liptovský Hrádok začala asanácia budov na ploche medzi riekou Belá, železnicou a hlavným cestným ťahom. Vstup do mesta sa tak v najbližších mesiacoch zmení, jeden z obchodných reťazcov tam postaví novú predajňu.


„Našou dlhodobou ambíciou bolo, aby sa komplexne vyriešilo celé územie na ploche približne 6000 metrov štvorcových. Budovy, ktoré pochádzajú ešte z 50. rokov minulého storočia, neboli nikdy komplexne obnovené. Začiatkom týždňa došlo k odovzdaniu a k oploteniu staveniska, v týchto dňoch už vykonávajú demolačné práce,” informoval primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.      

Betónové budovy s masívnymi základmi budú počas najbližších približne troch týždňov demolovať v zmysle sanačného povolenia. „Potom sa začne samotná stavba. Prvé budú realizovať práce v zemi, teda všetky potrebné prípojky, kanalizáciu, vodu a podobne. Potom príde na rad predajňa,” vysvetlil primátor, podľa ktorého by mali byť skelet a opláštenie hotové do konca tohto roka.      

Po nevyhnutných prácach vo vnútri by prvý nákup v novej predajni mohli zákazníci absolvovať počas veľkonočných sviatkov v roku 2021. K dispozícii bude 99 parkovacích miest.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.03.2016
Novej výstavbe rodinných domov vo Svidníku musí ustúpiť viac ako 200 drevín
Mesto Svidník povolilo výrub 203 drevín na ploche, na ktorej sa realizuje individuálna bytová výstavba.
viac
20.02.2019
Obec Kecerovce plánuje výstavbu ďalších nájomných bytov
Spolu 48 obecných nájomných bytov nižšieho štandardu by mohlo vyrásť v obci Kecerovce v okrese Košice-okolie do konca tohto roka. Projekt odobrilo obecné zastupiteľstvo na svojom februárovom zasadnutí. Ako pre TASR povedal starosta Miroslav Galas-Zaufal, záujem o byty je veľký.
viac
22.06.2019
Mesto chce postupne postaviť stovky nájomných bytov
V Malackách by v budúcich rokoch malo vzniknúť niekoľko stoviek nájomných bytov. Ambiciózny plán samosprávy potvrdil pre TASR primátor okresného mesta v Bratislavskom kraji Juraj Říha.
viac
29.08.2020
Poslanci v Michalovciach rokovali o zmene územného plánu
Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Michalovciach vo štvrtok odštartovali proces obstarania deviatej zmeny územného plánu mesta. Dôvodom je 37 žiadostí od fyzických i právnických osôb o zmenu funkčného využitia územia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %