Streda 11.12.2019
Dnes má meniny 
Hilda
°C
25.01.2019 04:15

Vo Veľkej Lehôtke spustili lyžiarsky vlek


Ilustračná snímka


Lyžiari majú v okrese Prievidza ďalšiu možnosť športového vyžitia. Dobrovoľníci zo športového klubu KRŠEL z Veľkej Lehôtky spustili v tejto prievidzskej mestskej časti lyžiarsky vlek. Informoval hovorca mesta Michal Ďureje.


"Športový klub KRŠEL-Veľká Lehôtka ešte v úvode roka 2018 podal na komisiu športu, mládeže a voľnočasových aktivít pri Mestskom zastupiteľstve v Prievidzi žiadosť o dotáciu vo výške 4500 eur. Po odsúhlasení dotácie a potrebných úpravách vlek uviedli do prevádzky," uviedol Ďureje.       

Obnova vleku bola podľa neho zameraná predovšetkým na výmenu vlečného lana, výmenu a modernizáciu elektroinštalačného zariadenia, výmenu osvetlenia svahu, novú povrchovú úpravu vleku a ďalšie práce.        

Lyžiarsky vlek sa nachádza v časti Veľká Lehôtka. Jeho svahové podmienky sú vyhovujúce predovšetkým na lyžovanie začiatočníkov. Klub je na základe dohody s mestom povinný umožniť využívanie vleku pre deti do 15 rokov zadarmo po dobu minimálne troch po sebe nadväzujúcich sezón.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2016
Vývoz odpadu – ako bude prebiehať v mestách počas veľkonočných sviatkov?
Veľkonočné sviatky sú tu onedlho a pravdepodobne si už mnoho z vás zveľaďuje a upratuje svoju domácnosť. S tým súvisí aj zbavovanie sa bežného zmesového komunálneho odpadu či odpadu, ktorý patrí do triedeného zberu.
viac
14.11.2016
Lyžiari si v Liptovskom Jáne nezalyžujú asi ani počas tejto zimy
Lyžiarske stredisko v turisticky atraktívnej Jánskej doline na Liptove pravdepodobne nespustí svoju prevádzku ani v nadchádzajúcej zimnej sezóne.
viac
27.02.2018
A. Zemanová: Znečistená pitná voda sa nachádza aj v obci Veľká Paka
Znečistená pitná voda na Žitnom ostrove sa nachádza aj v obci Veľká Paka v okrese Dunajská Streda, z ktorej je zásobovaná aj obec Mierovo. Informovala o tom počas tlačovej konferencie poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre životné prostredie Anna Zemanová.
viac
26.03.2018
Spišský hrad po zime opäť otvára svoje brány pre verejnosť
Najnavštevovanejší slovenský hrad po zime opäť otvára svoje brány. Od pondelka bude Spišský hrad otvorený v plnom režime aj s múzejnými expozíciami, denne od 9. do 17. hodiny s posledným vstupom o 16. hodine. TASR o tom informovala Dáša Uharčeková Pavúková zo Spišského múzea v Levoči.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %