Nedeľa 29.05.2022
Dnes má meniny 
Vilma
°C
21.04.2022 03:20

Poltár sa uchádza o podporu štyroch projektov, priniesť by mohli 340 000 eur


Mestský úrad Poltár.


Mesto Poltár je aktuálne zapojené do štyroch výziev na podporu svojich projektov, ktoré by v prípade schválenia priniesli do rozpočtu samosprávy viac ako 340 000 eur.


Z mimorozpočtových zdrojov sa uchádza o príspevky na auto, ktoré má slúžiť na prevoz osôb s obmedzenou schopnosťou pohybu, na rekonštrukciu autobusových zastávok, obnovu základnej technickej infraštruktúry pre obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít (MRK) a na výstavbu Mohyly padlého hrdinu Ladislava Žiláka.

Ako informuje primátorka mesta Martina Brisudová, v prípade vozidla pôjde o auto špeciálne upravené, ktoré bude slúžiť na poskytovanie terénnej a sociálnej služby. Celkové oprávnené výdavky predstavujú takmer 42 216 eur. "Realizáciou projektu prispeje mesto ku komfortnejšej preprave občanov, ktorí sú odkázaní na osobnú prepravu vzhľadom na svoj zdravotný stav a ich finančná a osobná situácia neumožňuje obstaranie a obsluhovanie vlastného osobného vozidla," priblížila primátorka.

Čo sa týka autobusových zastávok, vďaka tomuto projektu by došlo k výmene piatich existujúcich zastávok za nové, moderné, vybavené informáciou o čase a najbližších spojoch, spolu s mapou územia a okolia mesta. Požadovaná výška príspevku na rekonštrukciu tvorí takmer 74 327 eur.

V prípade schválenia žiadosti o nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu základnej technickej infraštruktúry pre obyvateľov MRK, získa samospráva 205 000 eur. Cieľom projektu je zlepšiť prístup obyvateľov MRK k službám nevyhnutných pre každodenný život prostredníctvom dobudovania pozemných komunikácií. "Pôjde o rekonštrukciu cesty k bytovým domom o dĺžke takmer 155 m a chodníka o dĺžke 560 metrov na ulici Slobody," uviedla primátorka.

Mesto sa zapojilo aj do výzvy Ministerstva obrany SR určenej na ochranu a rozvoj historického a kultúrneho dedičstva so zameraním na vojenské dejiny. V rámci predkladaného projektu plánuje výstavbu Mohyly pre padlého hrdinu Ladislava Žiláka, ktorý sa pred viac ako storočím narodil v Poltári a počas 2. svetovej vojny bol palubným rádiotelegrafistom 311. československej bombardovacej perute, padol na západnom fronte. Mesto sa tu uchádza o finančný príspevok 22 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.02.2019
ÚPVII spustil webovú stránku na podporu Smart Cities
Špeciálna webová stránka www.smartcity.gov.sk ponúka pre samosprávy, organizácie, ale aj občanov a podnikateľov prehľadný súhrn všetkých projektov a výziev z eurofondov, ktoré slúžia na rozvoj slovenských miest a obcí.
viac
17.12.2020
Bratislava bude v budúcom roku hospodáriť s rozpočtom 431,9 milióna eur
Magistrát ním chce zabezpečiť realizáciu ambicióznych cieľov v oblasti rozvoja mesta aj napriek zložitej makroekonomickej situácii spôsobenej pandémiou nového koronavírusu. Vo štvrtok (17. 12.) návrh rozpočtu schválilo mestské zastupiteľstvo.
viac
07.01.2021
Mesto chce v roku 2021 dokončiť viacero nákladných projektov
Mesto Medzilaborce bude v roku 2021 hospodáriť s rozpočtom vo výške viac ako 9,8 milióna eur. Kapitálové výdavky predstavujúce takmer 3,6 milióna eur majú slúžiť prevažne na dofinancovanie viacerých finančne náročných investičných akcií.
viac
17.12.2021
ŽSK využil z poľsko-slovenskej spolupráce Interreg takmer 14 miliónov eur
Žilinský samosprávny kraj úspešne ukončuje ďalšie programové obdobie programu cezhraničnej spolupráce medzi Poľskom a Slovenskom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %