Utorok 07.07.2020
Dnes má meniny 
Oliver
°C
13.02.2018 05:23

Myjava zvýši kapacitu materskej školy, investuje do nej viac ako 932-tis. eur


Ilustračná snímka - MŠ Bradáčova.


V Myjave zvýšia kapacitu materskej školy (MŠ) o 50 miest. V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu mesto investuje do jej rozšírenia 932-tis. eur.


      Cieľom je rozšírenie kapacity MŠ Bradáčova o 50 miest s tým, aby sa zvýšila dostupnosť kvalitného vzdelávania pre deti z Myjavy a okolitých obcí. Ide o zvýšenie hrubej zaškolenosti chlapcov a dievčat vo veku od troch do päť rokov pre zvládnutie povinnej školskej dochádzky, ozrejmil Hrin.      

V rámci projektu pôjde o rekonštrukciu hospodárskych pavilónov s novým dispozičným riešením a zvýšením energetickej účinnosti. Okrem priestorov na Bradáčovej ulici, sa zvýši kapacita aj na elokovanom pracovisku Hoštáky. V každom pavilóne tak vznikne jedna nová trieda s príslušným zázemím pre 25 detí. "V rámci rekonštrukcie pavilónu Bradáčova zároveň vznikne miestnosť pre špeciálneho logopéda. Súčasťou rekonštrukcie objektu bude i nevyhnutné vybavenie kuchyne a nákup interiérového vybavenia," doplnil hovorca.      

Na elokovanom pracovisku na ulici SNP bude dovybavená práčovňa, aby kapacitne vyhovovala a slúžila pre všetky pracoviská. V rámci úpravy areálu bude osadené športové zariadenie. "Rekonštrukciou dvoch budov MŠ zároveň dôjde k celkovému ročnému zníženiu spotreby primárnej energie a zníženiu emisií oxidu uhličitého," dodal Hrin.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.01.2018
V obci Babiná budú deti od septembra chodiť do novej škôlky
V Babinej bude najmenším obyvateľom obce od septembra slúžiť nová materská škola (MŠ). Momentálne sa stavia na mieste pôvodnej budovy MŠ, ktorá pochádzala ešte z konca 19. storočia.
viac
23.04.2020
Poslanci Lamača schválili od januára 2021 novú škôlku na Boroch
V lokalite Bory v rámci katastrálneho územia bratislavského Lamača by mala od 1. januára 2021 fungovať nová materská škola (MŠ).
viac
11.05.2020
Obec začína s výstavbou MŠ pri rómskej osade
S výstavbou materskej školy (MŠ) pri tunajšej rómskej osade začne obec Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica v najbližších dňoch. Ako povedal starosta Ľudovít Kujnisch, momentálne ide o najväčší projekt obce.
viac
01.06.2020
Rekonštrukciou MŠ na ulici M. Mišíka v Prievidzi sa zvýši jej kapacita
Objekt Materskej školy (MŠ) na Ulici M. Mišíka v Prievidzi kompletne zrekonštruujú. Práce, s ktorými začal dodávateľ v tomto období, majú za cieľ i zvýšenie jej kapacity, po nich by tak malo do MŠ chodiť o 20 detí viac.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %