Pondelok 11.12.2023
Dnes má meniny 
Hilda
°C
14.09.2022 03:20

V Skalici vyvrcholí letná turistická sezóna 30. ročníkom Skalických dní


Ilustračná snímka.


Vyvrcholením letnej turistickej sezóny v Skalici sa už tradične stalo podujatie Skalické dni, ktoré sa uskutočnia od 16. do 18. septembra. Tento rok sa uskutoční jubilejný 30. ročník. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.


Počas Skalických dní bude v sobotu a nedeľu vstup do pamiatok zdarma od 12.00 do 18.00 h. Rovnako bude sprístupnené aj Záhorské múzeum. "Tešíme sa, že po dvoch rokoch, keď sa pre pandémiu Skalické dni neuskutočnili, ich opäť môžeme zažiť. V piatok je vstup na podujatie zdarma a hlavným ťahákom programu je speváčka Zuzana Smatanová," uviedla vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu Renáta Medňanská.

Vstupenky na sobotu a nedeľu je možné si zakúpiť v Turistickej informačnej kancelárii na Námestí slobody, ale aj v sieti predpredaj.sk. "V sobotu bude večerný program patriť Sime a posledný deň podujatia zakončia vystúpením Cigánski diabli," informoval Lidaj.

Pre deti je na sobotu pripravená edukatívna zóna vo Františkánskej záhrade spojená s festivalom športu Wannado. "O zábavu sa postará Sníček Hugo. Pripravené je tiež vystúpenie Základnej umeleckej školy Dr. J. Blaha Skalica v podaní skupiny Taxis a GymFit Sokol. Počas soboty si deti môžu v čase 11.00 do 18.00 h vo Františkánskej záhrade vyskúšať zábavné atrakcie," povedala Medňanská.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2022
Trdlofest otvorí turistickú sezónu v Skalici
Po dvoch rokoch, keď sa pre pandémiu podujatie neuskutočnilo, pripravilo mesto Skalica festival Trdlofest. Ten je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského potravinárskeho výrobku, ktorý získal ochrannú značku Európskej únie.
viac
10.06.2022
Na Záhorí sa uskutoční Vrátno Fest, otvorené búdy aj Záhorácky maratón
Bohatý program od festivalu, návštevy vinárskych búd, kultúry, detské prehliadky pamiatok či maratón je pripravený od piatka do nedele (10. - 12. 6.) pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
18.05.2023
Turistickú sezónu otvorí aj v tomto roku Trdlofest
Festival Trdlofest otvorí v Skalici aj tohtoročnú letnú turistickú sezónu. Je pomenovaný po jednom zo symbolov Záhoria - koláči trdelník, ktorý ako prvý gastronomický výrobok na Slovensku získal ochrannú známku Európskej únie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %